flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд стягнув з підприємця на користь Івано-Франківської міської ради безпідставно збережені кошти

10 квітня 2021, 12:01

https://kuryer.if.ua/sud-styagnuv-z-pidpryyemczya-na-koryst-ivano-frankivskoyi-miskoyi-rady-bezpidstavno-zberezheni-koshty/

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 29.03.20121 стягнуто з фізичної особи-підприємця Веселовського Ігоря Володимировича на користь Івано-Франківської міської ради безпідставно збережені кошти в сумі 11075,58 грн. 

Про це повідомляє пресслужба Господарського суду області, пише “Західний кур’єр”.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач набув право власності на об`єкти нерухомого майна – нежитлові приміщення, які розташовані на земельній ділянці комунальної форми власності. Проте він належним чином не оформив правовідносини щодо користування земельною ділянкою – договір оренди землі не уклав, орендну плату за володіння і користування землею не сплачував.

Статтею 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону. Землекористувачі зобов`язані своєчасно сплачувати орендну плату.

Суд встановив, що відповідач як власник об`єктів нерухомого майна, користувався земельною ділянкою, на якій ці об`єкти розміщені, за відсутності оформленого відповідно до вимог чинного законодавства права користування цією земельною ділянкою, не сплачуючи орендну плату.

Отже, відповідач без достатньої правової підстави за рахунок позивача, який є власником земельної ділянки, зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування нею, тобто орендну плату, тому зобов`язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК України.