Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
04 грудня 2019 року Господарський суд Івано-Франківської області визнав недійсним пункт рішення сесії Братковецької сільської ради "Про визнання виконавця надання послуг по харчуванню дітей Братковецької ЗОШ", яким встановлено орендну плату за орендоване майно в розмірі однієї гривні. Також визнано недійсним договір оренди нежитлового приміщення – шкільної їдальні.
Суд зобов`язав Фізичну особу-підприємця повернути приміщення їдальні Братковецької загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів, розташоване у селі Братківці Івано-Франківської області.
Заступник керівника Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області, встановивши факт недотримання вимог чинного законодавства щодо оренди приміщення, яке перебуває в комунальній власності, звернувся з позовом до суду задля поновлення порушених інтересів держави в сфері захисту прав дітей.
Судом встановлено, що на підставі рішення Братковецької сільської ради між Відділом освіти Тисменицької районної державної адміністрації, як балансоутримувачем, та Фізичною особою- підприємцем було укладено договір оренди нежитлового приміщення - їдальні Братковецької загальноосвітньої школи, яке перебуває у комунальній власності.
Орендну плату визначено у розмірі одної гривні в рік з врахуванням ПДВ.
Суд прийшов до висновку, що право розпоряджатися приміщенням їдальні Братковецької загальноосвітньої школи належить Братковецькій сільській раді, як власнику майна, натомість у Відділу освіти Тисменицької районної державної адміністрації, як балансоутримувача, таке право відсутнє.
Орендну плату в розмірі однієї гривні за договором оренди визначено всупереч Методиці розрахунку і порядку використання плати за оренду об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міста району.
На момент укладення спірного договору оренди, незалежна оцінка об`єкта оренди з метою визначення вартості спірного майна для відображення її в договорі оренди та використання під час розрахунку орендної плати не проводилася.
Згідно з частиною 2 статті 7 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", проведення оцінки майна є обов`язковим, зокрема, у випадку оренди майна, що є у комунальній власності, а також повернення цього майна на підставі рішення суду.
Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, визнання правочину недійсним є одним із способів захисту цивільних прав та інтересів.
Детальніше з текстом рішення Господарського суду Івано-Франківської області №909/945/19 від 04.12.2019 можна ознайомитись за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/86335845
Прес-служба суду