flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підсумки розгляду господарським судом у 2013 році справ, пов’язаних із надходженням коштів до державного бюджету

 

У господарському суді Івано-Франківської області впродовж минулого року перебувало на розгляді 276 справ, пов’язаних із надходженням коштів до державного бюджету, з них 225 справ закінчених провадженям. В порівнянні із 2012 роком кількість справ вказаної категорії збільшилась на 11.7 %.
Сума грошових коштів, присуджених до стягнення в державний бюджет становить більше 76 млн. грн., з них санкцій більше 7 млн.  У  2012 році ситуація з такими спорами була дещо інша: задоволено позовні вимоги на суму більше 12 млн. грн., з них санкцій більше 4 млн.
Варто зазначити, що із 225  справ - у 116 справах, або 51,5% позов подано прокурорами в інтересах держави, у 21 справі, або 9.4% – Пенсійним фондом України або його територіальним відділенням, у 6 справах, або 2,7% - Івано-Франківським обласним територіальним відділенням Антимонопольним комітетом України, у 5 справах або 2.2% – Державною податковою адміністрацією України або її територіальним відділенням.
До складу відповідачів у справах, які пов’язані із надходженням коштів до державного бюджету належать селянські (фермерські) господарства; товариства з обмеженою відповідальністю; комунальні, державні та приватні підприємства; фізичні особи - підприємці; відкриті акціонерні товариства, інші.